Американски кабел за напојување

Full-WinsG Enterprise Co., Ltd. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Американски кабел за напојување, Кој е развиен во тандем со меѓународните стандарди за квалитет. Најпознати сме за задоволување на клиентите со ефикасност и конечно траен способност на нашите производи. Целата атрактивен опсег може да се искористи од нас во конкурентни цени на пазарот. Ако имате било какви прашања или сугестии, Ве молиме не двоумете се да контактирајте со нас.
Ние гаранција ние мора да ви ги задоволи со нашите производи и услуги. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите

Американски кабел за напојување

, Можете да ни каже. Ние ќе ви даде првични одговор. Ако сте заинтересирани во нашите производи или сакате да истрага, Ве молиме слободно да контактирајте не или можете да e-mail на нас. Придружете ни се сега!
  • Американски кабел за напојување - NEMA 5-15P/ IEC C13 1FT
Американски кабел за напојување
модел - NEMA 5-15P/ IEC C13 1FT
АМЕРИКАНСКИ КАБЕЛ ЗА ЕНЕМА 5-15P ДО IEC C13.

Апликација:Компјутер,монитор,сите видови приклучоци за електрична опрема.
  1. Материјал:Кабел SJT 18AWG,Јакна ПВЦ.
  2. Боја:Црното.
  3. Може да се сретне со OEM,ODM или барање за изградба на примерок.
  4. Висок квалитет и конкурентни цени,кратко време на пресврт со брзо време на испорака.
  5. Произведено во Тајван.
У.С.приклучоци:120V 50/60HZ е поделен на два-јадро жица,три-жица на јадрото и поларитет,не-поларитет,до У.С.бакарниот приклучок за напојување мора да има обвивка на терминалот на приклучокот.
два-основна линија отпечатена на линијата што ја означува жица за пожар;поларни приклучоци нога голема врска за нулта линија,стапалото мала врска за огнената жица(кабелот за напојување конкавна и конвексна површина за нула,линијата круг за оган жица)
②Постојат два начини на жица:NISPT-2 двојни-слој изолација,XTV и SPT сингл-слој изолација
NISPT-2:NISPT значи двојно-слој изолација, -2 површина втора-јадро жица јадро изолација надворешниот слој изолација.
XTV и SPT:укажува на сингл-слој изолација слој, -2 површина втора-јадро жица(жичано тело со жлеб,надворешна изолација слој директно завиткан бакар јадро проводник)
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
NEMA 5-15P/ IEC C13 1FT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DP M/DP M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DC6.35 Plug/Plug
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
CLIK-mate 8PIN/8PIN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DB9PIN 公頭/OPEN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OBD 16PIN M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
XLR3PIN TO RCA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DC6.35 right angle Plug/Plug
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
32V 30A 保險組
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Full-WinsG Enterprise Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Американски кабел за напојување, треба да знаете за највисок квалитет на Американски кабел за напојување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
15P HSG/15P HSG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings