OBD конекторски кабел

Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd е водечки производител, снабдувач на широк опсег на OBD конекторски кабел in Taiwan. Ние се придржуваат кон духот "Солидарност, борба, иновации и работа посветеност", нашата компанија има положено ISO за управување со квалитетот сертификат, сите производи имаат сертификат. Види ги задоволи клиентите, како нашиот објект, видете на барањата на пазарот како насока и постојано подобрување на квалитетот и развој на нови производи. Нашата цел е квалитет прво, кредитна состојба, победи на пазарот. Ние инсистираме во добар квалитет, добар кредит, добра услуга и конкурентна цена и соработувал со клиентите. Добредојдовте на сите пријатели дојде да контактирате со нас за да се воспостави деловни односи.
Prefroming во согласност со принцип на "во однос на квалитетот, како број 1, искрена соработка, проширување на иновациите и нагласок извршување" нашата компанија добредојде домашни и странски стари и нови пријатели да се консултираат нашите

OBD конекторски кабел

.
  • OBD конекторски кабел - OBD 16PIN 公頭/OBD 16PIN 母對+ 16P HSG
OBD конекторски кабел
модел - OBD 16PIN 公頭/OBD 16PIN 母對+ 16P HSG
OBD конвертирање и склоп на кабел за дистрибуција на сигнал

Апликација:А.Систем за дијагностика на одборот,кој може да го открие работниот статус на електронскиот систем за контрола на моторот и другите функционални модули на возилото во процес на работа;Б.Автомобилски OBD модул,OBD Интернет на возила......Решение.
  1. Материјал:UL2464 24AWG......кабел,Јакна ПВЦ.
  2. Боја:Црното.
  3. Може да се сретне со OEM,ODM или барање за изградба на примерок.
  4. Висок квалитет и конкурентни цени,кратко време на пресврт со брзо време на испорака
  5. Произведено во Тајван.
OBD интерфејсот се користи како комуникациски интерфејс на системот за следење на возилото.Во прилог на читање на кодот за грешка за поправка на возилото,примарна функција е да обезбеди различни податоци за работните услови на возилото.Покрај податоците што ги прикажува инструментацијата на возилото,вистинските податоци снимени во патниот компјутер многу податоци,вклучувајќи ја евиденцијата за потрошувачката на гориво,напон на батеријата,воздухот-односот на горивото,отвор за гас,бројот на удари и други податоци се запишуваат во системот,обезбеди автомобилска фабрика,информации поврзани со поправка и одржување.
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
OBD 16PIN 公頭/OBD 16PIN 母對+ 16P HSG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто OBD конекторски кабел, треба да знаете за највисок квалитет на OBD конекторски кабел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OBD 16PIN M/6P HSG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто OBD конекторски кабел, треба да знаете за највисок квалитет на OBD конекторски кабел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OBD 16PIN 公頭/OBD 16PIN 母對+ 防水插
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
За да го пронајдете и купувате најдоброто OBD конекторски кабел, треба да знаете за највисок квалитет на OBD конекторски кабел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
MX150 8PIN 公頭/SR OPEN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings