Кабел за адаптер за OBD

Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Кабел за адаптер за OBD in Taiwan кои се дизајнирани со помош на висок степен на суровина што е снабден од нашите ценети продавач база, кои имаат искуство на пазарот. Во прилог на производство на нив во стандардни димензии, ние исто така нудиме на нашите клиенти можност за измената на овие производи, како на нивните специфични барања. Нашите производи е на располагање во многу разумни цени.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Кабел за адаптер за OBD

. Ние, исто така, се грижиме за нашата широка база на клиенти нудиме нашата палета во прилагодено форма, придржувајќи се на барања и спецификации на нашите клиенти.
  • Кабел за адаптер за OBD - OBD 16PIN M/6P HSG
Кабел за адаптер за OBD
модел - OBD 16PIN M/6P HSG
Склоп на OBD кабел

Апликација:А.Систем за дијагностика на одборот,кој може да го открие работниот статус на електронскиот систем за контрола на моторот и другите функционални модули на возилото во процес на работа;Б.Автомобилски OBD модул,OBD Интернет на возила......Решение.
  1. Материјал:UL2464 24AWG......кабел,Јакна ПВЦ.
  2. Боја:Црното.
  3. Може да се сретне со OEM,ODM или барање за изградба на примерок.
  4. Висок квалитет и конкурентни цени,кратко време на пресврт со брзо време на испорака
  5. Произведено во Тајван.

OBD(на-табла автоматски дијагностички систем).Системот може веднаш да ги следи работните услови на електронскиот систем за контрола на моторот и другите функционални модули на возилото за време на работата на возилото.Доколку се открие абнормалност,ќе ја одреди конкретната грешка според специфичен алгоритам,и користете го кодот за дијагностичка грешка(DTC,Шифри за дијагностички проблеми)Во форма на складирање во системот.
Го имаме најпопуларниот дизајн со компатибилна цена и сигурен квалитет за да се исполнат клиентите’потребата.Ние исто така можеме да ги направиме производите строго во согласност со вашите барања.Прашањата се добредојдени.
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
OBD 16PIN M/6P HSG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Кабел за адаптер за OBD, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OBD 16PIN 公頭/OBD 16PIN 母對+ 16P HSG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Кабел за адаптер за OBD, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OBD 16PIN 公頭/OBD 16PIN 母對+ 防水插
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wins-Fulljet Electronics Co., Ltd
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Кабел за адаптер за OBD, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
MX150 8PIN 公頭/SR OPEN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings